Polska – BBN: zakończyła się narada z udziałem prezydenta

0
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP/Marek Borawski
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Rosyjskie zbrodnie na Ukrainie były jednym z tematów, jakie omówiono na dzisiejszej naradzie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami rządu, wojska i służb bezpieczeństwa.

Spotkanie zwołane przez prezydenta odbyło się w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zostało zwołane na godzinę 16.00 i trwało ponad dwie godziny. 

W trakcie narady omówiono informacje dotyczące zbrodni, jakich dopuścili się rosyjscy żołnierze m.in. w podkijowskiej Buczy. Miasto zostało odzyskane przez ukraińskie oddziały i dziś rano odwiedził ten teren prezydent Wołodymyr Zełenski. W trakcie wizyty w Buczy prezydent Zełenski powiedział, że znajdują się tam masowe groby, w których są nadal niepochowane ciała, także dzieci. 
Informacje od ukraińskich władz rano komentrował premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wyraził przekonanie, że Rosja odpowie za swoje bestialskie czyny i że społeczność międzynarodowa uzna te wydarzenia za zbrodnie wojenne. “Bucza, Irpień, Hostomel i Motyzin to nazwy miejscowości, które każdy z nas pewnie zapamięta do końca życia. Rosjanie dopuścili się zbrodni wyjątkowych, zbrodni ludobójstwa” – mówił komentując doniesienia z Ukrainy premier Morawiecki.

Temat rosyjskich zbrodni był jednym z wielu, jakie omówiono w trakcie narady w BBN. Pojawiły się też zagadnienia związane z blokadą na rosyjski i białoruski transport samochodowy. Cieżarówki z obu tych państw na razie bez przeszkód przewożą towary przez Polskę i państwa bałtyckie. Trwa dyskusja, jak temu przeciwdziałać. Embarga na handel także kołowy dla Rosji i Białorusi domaga się strona ukraińska od wielu dni.

Wśród zagadnień, które poruszono podczas spotkania w Biurze Bezpieczeńśtwa Narodowego była też zbliżajaca się wizyta prezydenta Andrzeja Dudy do Wielkiej Brytanii. Prezydent ma polecieć na Wyspy w najbliższy czwartek. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!