J. Kaczyński dla “Gazety Polskiej”: katastrofa smoleńska, wojna na Ukrainie

0
Kaczynski
Fot. rp.pl/Rzeczpospolita
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiada konkretne działania w sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. W rozmowie z “Gazetą Polską” ujawnia, że wieczorem 10 kwietnia, w kolejną rocznicę tragedii, na pewno poruszy ten temat. W wywiadzie podkreśla również, że jeśli wojsko ukraińskie nie ustanie w swej skuteczności, to może się okazać, iż to Kreml będzie zmuszony do zawarcia pokoju. Jak mówi, stanie się on “jakimś kompromisem, ale bardzo odległym od tego, czego oczekiwali Rosjanie i to może rozpocząć jakiś proces zmian w Moskwie”.

Zdaniem prezesa PiS, wojna na Ukrainie i barbarzyństwo Rosjan stworzyły warunki do tego, by jeszcze raz opowiedzieć światu prawdę o okolicznościach śmierci polskiego prezydenta i całej delegacji. Jak mówi, raport podkomisji kierowanej przez Antoniego Macierewicza udziela odpowiedzi na kluczowe pytania i światowa opinia publiczna musi się z jego ustaleniami zmierzyć. “Trudno zaprzeczyć, że reżim Putina byłby zdolny do przeprowadzenia ataku na głowę innego państwa, skoro sami Amerykanie od tygodni informują, że Rosjanie przygotowali listę polityków ukraińskich, którzy mieli zostać zamordowani. A rozpoczyna ją nazwisko tamtejszej głowy państwa. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że dla bardzo wielu osób to może być trudne do przyjęcia” – mówi Jarosław Kaczyński. 

“Podejmiemy konkretne działania co do sprawy śmierci polskiej delegacji w Smoleńsku, nie chcę jednak teraz mówić, jakie” – podkreśla prezes Prawa i Sprawiedliwości. Zachęca, by jak najliczniej zjawić się na uroczystościach w związku z 12. rocznicą katastrofy. “Jeszcze raz bardzo proszę Kluby „Gazety Polskiej” – ludzi, którzy od pierwszych chwil toczyli walkę o prawdę i pamięć – bądźmy razem w Warszawie 10 kwietnia 2022 roku” – mówi “Gazecie Polskiej”. 

Fragment wywiadu opublikował portal niezalezna.pl. Całość ukaże się w najbliższym numerze “Gazety Polskiej” w środę. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!