Polska: amerykański aktor Sean Penn pomaga ukraińskim uchodźcom

0
406
Fot. Facebook: Kraków PL
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Amerykański aktor, dwukrotny laureat Oscara Sean Penn włącza się w pomoc ukraińskim uchodźcom w Polsce. Jego fundacja CORE podpisała umowę z władzami Krakowa. Jak powiedział Penn, prezydent Wołodymyr Zełenski jest dla niego inspiracją, przedstawicielem „wszystkich odważnych i wierzących w wolność ludzi”.

Fundacja CORE ma się przede wszystkim podzielić swoim doświadczeniem, prowadząc warsztaty i szkolenia dla wolontariuszy. Organizacja ma też przekazać pieniądze na adaptację budynku dla potrzeb 50 uchodźców oraz środki na utrzymanie tymczasowych miejscu pobytu dla uciekających przed wojną.  

Penn podkreślił, że Polakom, którzy przyjęli do siebie Ukraińców, należą się wielkie podziękowania. Przestrzegł jednak, że z upływem czasu, jak wszędzie na świecie w takich sytuacjach, może pojawić się frustracja i postawy ksenofobiczne. Ważne, żeby pamiętać co w tej chwili czujemy w sercach i kontynuować wsparcie – wskazał Penn. Zapowiedział, że jego fundacja będzie długofalowo współpracować z samorządami lokalnymi i wspierać wolontariuszy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!