Straż Graniczna: do Polski przyjechało wczoraj 142 tys. osób z Ukrainy

0
Fot. Twitter: Straż Graniczna
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wczoraj do Polski z Ukrainy wjechało 142 tysiące osób. To rekord od początku ataku Rosji na Ukrainę. Łącznie od 24 lutego do Polski przyjechało 1 067 000 osób z tego kraju.

Dziś do godziny 7.00 rano na przejściach z Ukrainą funkcjonariusze SG odprawili ponad 42 tysiące osób. “Ten ruch rośnie, ponieważ to jest więcej o pięć, prawie o sześć procent niż wczoraj o tej samej porze, więc być może dzisiaj padnie kolejny rekord w liczbie odprawionych osób” – mówi rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska. “Wczoraj przez cały dzień na wszystkich przejściach granicznych odprawiliśmy ponad 142 tysiące osób. To jest absolutny rekord. W dniach wcześniejszych było to około 129-126 tysięcy osób” – mówi Anna Michalska. 

Najwięcej podróżnych odprawia się na przejściu granicznym w Medyce. Tam oprócz drogowego jest także przejście piesze i kolejowe. Na drugim miejscu pod względem odprawianych osób jest przejście w Korczowej, a później w Dorohusku. “Wczoraj bardzo dużo osób odprawiono także na przejściu granicznym Hrebenne” – mówi rzeczniczka. I dodaje, że na przejściu w Dorohusku nie ma teraz kolejek. Na pozostałych przejściach trzeba czekać od kilku do kilkunastu godzin.  

Na przejściach granicznych obecni są wolontariusze i organizacje pomocowe. Rozdają żywność, środki higieny i leki oraz kierują do miejsc, w których uchodźcy mogą odpocząć i poczekać na dalszy transport.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!