Polska: MON o dodatkowych żołnierzach USA

0
597
Fot. Twitter: MON PL
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak potwierdził, że do Polski przylecą trzy tysiące kolejnych żołnierzy amerykańskich. Szef MON powiedział, że amerykański kontyngent wzmacniający wschodnią flankę NATO w Polsce będzie stacjonował w południowo-wschodniej części naszego kraju.

W związku z agresywnymi działaniami Rosji przy granicy z Ukrainą do Polski przybędzie łącznie prawie 5 tysięcy amerykańskich żołnierzy. Jak mówił minister Błaszczak, dołączą oni do stacjonujących już w Polsce amerykańskich wojskowych.

 Szef MON dodał, że jedyną właściwą odpowiedzią na zgromadzenie wokół granicy z Ukrainą rosyjskich wojsk jest jedność Sojuszu Północnoatlantyckiego i polityka odstraszania.

Na rozkaz prezydenta USA Joe Bidena sekretarz obrony Lloyd Austin podjął wczoraj decyzję o wysłaniu do Polski dodatkowych trzech tysięcy żołnierzy 82. Dywizji Powietrznodesantowej. W najbliższych dniach mają oni wyruszyć z bazy w Fort Bragg, a do Polski dotrą na początku przyszłego tygodnia.

To druga grupa żołnierzy tej jednostki wysłana do naszego kraju. W tym tygodniu w Polsce na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce wylądowało około 1 700 amerykańskich spadochroniarzy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!