Polska: od 1 marca w szkołach zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej

0
Fot. Twitter: Ministerstwo Edukacji i Nauki
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Od 1 marca szkoły będą mogły prowadzić dodatkowe zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło na ten cel 180 milionów złotych.

Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek mówi, że konieczne jest wsparcie psychologiczne dla dzieci po pandemii. “To one w ciągu ostatnich dwóch lat – szczególnie dzieci starsze – przebywały dużo w nauczaniu zdalnym, stąd też – badania wskazują – pogorszyła się w niektórych przypadkach kondycja psychiczna dzieci” – mówi wiceminister. 

W ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej szkoła będzie mogła prowadzić zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, konsultacje psychologiczne, zajęcia logopedyczne, rozwijające funkcjonowanie emocjonalne i społeczne, a także wszelkie zajęcia, które dyrektor uzna za potrzebne w jego szkole. 

Do 21 lutego dyrektorzy mają czas na przekazanie do organu prowadzącego informacji o liczbie godzin, jakie planują przeznaczyć za zajęcia w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w swojej szkole. Wiceminister zapowiedziała, że rozporządzenie dotyczące organizacji dodatkowych zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej zostanie podpisane jeszcze dzisiaj lub najpóźniej jutro.

Resort edukacji od września 2022 roku planuje przeznaczyć także 520 milionów złotych na pierwszy etap standaryzacji zatrudnienia nauczycieli psychologów, pedagogów, logopedów, oraz terapeutów psychologicznych i pedagogicznych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!