Polska: nauka zdalna do końca lutego

0
224
Fot. CommLab India
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Od jutra uczniowie z klas od 5. do 8. szkół podstawowych i z wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą się uczyli z domu. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie wprowadzające naukę zdalną do końca ferii, czyli do 27 lutego. 

Stacjonarnie będą się uczyły dzieci z klas od 1. do 4. w szkołach podstawowych. “Wprowadzenie ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i placówek było konieczne ze względu na rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań. Natomiast bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych” – mówi rzeczniczka Ministerstwa Edukacji i Nauki, Anna Ostrowska. 

Pomimo zdalnej nauki maturzyści i ósmoklasiści będą mogli przyjść do szkoły na konsultacje przed egzaminami. “Dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym dane zajęcia edukacyjne z tego przedmiotu, z którego uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty lub egzaminu maturalnego” – mówi rzeczniczka MEN. Udział uczniów w konsultacjach jest dobrowolny. “Organizacja tych konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów i warunków pracy szkoły” – dodaje rzeczniczka.

Przedszkola będą pracowały bez zmian. Będą działały bursy i internaty, będzie też możliwość kontynuowania praktycznej nauki zawodu. Nic się nie zmienia w funkcjonowaniu młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, specjalnych ośrodków wychowawczych i poradni psychologiczno-pedagogicznych. Dyrektorzy szkół specjalnych razem z rodzicami podejmą decyzję, w jakim trybie będzie pracowała ich szkoła.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!