Polska: zmiany w Polskim Ładzie

0
652
Polski Ład
Fot. gov.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o planowanych zmianach w Polskim Ładzie. Nowym rozwiązaniem ma być m.in. ulga dla klasy średniej rozciągnięta na wszystkich emerytów i rencistów do kwoty 12 800 złotych. Ulga obejmie też nauczycieli akademickich i osoby pracujące na umowę- zlecenie. 

Premier zapowiedział, że rozszerzona zostanie także ulga dla rodziców samotnie wychowujących dzieci. “Otrzymają oni pełen zwrot tysiąca pięciuset złotych nawet, gdy zapłacą niższy podatek” – powiedział Mateusz Morawiecki. 

Zmiany będą dotyczyły także organizacji pożytku publicznego. “One jak państwo wiecie, korzystają z zasady przeznaczania, alokowania jednego procentu. Zasada będzie tutaj prosta. W stosunku do roku 2021 wpłata na ich rzecz nie będzie niższa. Jeżeli pojawią się niższe wpłaty, to tę różnicę uzupełni Skarb Państwa” – dodał premier. 

Szef rządu powiedział też, że wyrównano już wynagrodzenia dla służb mundurowych i trwa wyrównywanie wynagrodzeń dla nauczycieli. Oprócz tego mają być wprowadzone dodatkowe wypłaty, wsparcie z PFRON-u dla firm zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.  

Premier Mateusz Morawiecki złożył też deklarację, która jak podkreślił, “ogarnia wszystkie zmiany, a także to, co wdrożono do tej pory”. Według nowych zasad, jeżeli ktoś zarabiający poniżej 12 800 złotych pod koniec roku zauważy jakąkolwiek różnicę w swoim wynagrodzeniu, to będzie mógł rozliczyć się według dochodów osiąganych w roku 2021. “Czyli jeśli okaże się, że 2022 rok nawet o jedną złotówkę pogorszył, nazwijmy to status podatkowy kogokolwiek w Polsce, to ta osoba będzie mogła otrzymać zwrot” – mówił premier. 

Dodał, że każda z tych zmian sprawi, że “na Polskim Ładzie skorzysta jeszcze większa liczba Polaków”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!