Polska: Rada Warszawy odrzuciła uchwałę w sprawie zakazu palenia węglem

0
396
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Rada Warszawy odrzuciła obywatelską uchwałę w sprawie wprowadzenia zakazu palenia węglem i drewnem w domowych piecach. Zakaz miałby obowiązywać od jesieni 2023 roku.

Projekt uchwały, który poparło 300 mieszkańców Warszawy, został przygotowany przez Fundację ClientEarth Prawnicy dla Ziemi oraz Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze. Wpłynął do Rady Miasta w marcu 2021 roku.

Przewodnicząca Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze Barbara Jędrzejczyk oświadczyła, że “głos mieszkańców oraz ich wielomiesięczna praca zostały po raz kolejny zignorowane. Nie zadziałały narzędzia partycypacji zachwalane i promowane przez warszawski ratusz”. Iwona Bojadżijewa z Fundacji ClientEarth podkreśliła, że “stacje monitoringu pokazują, iż dotychczasowe działania władz przynoszą zbyt słabe efekty w zakresie redukcji smogu. Nasza propozycja mogłaby budzić wątpliwości na obszarze wiejskim, ale zaproponowaliśmy odejście od spalania paliw stałych w bogatym, gęsto zaludnionym mieście, w którym około 80 procent mieszkań i domów korzysta ciepła sieciowego” – mówiła przedstawicielka Fundacji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!