Polska: startuje nowy program skierowany do kobiet „Akademia Rozwoju”

0
84
Fot. Facebook: Polski Fundusz Rozwoju
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Startuje nowy program adresowany do kobiet – „Akademia Rozwoju”. Inicjatorem akcji jest Fundacja Polski Fundusz Rozwoju. Szczegóły programu zaprezentowano w warszawskim Centralnym Domu Technologii.

Z inicjatywy Fundacji będą mogły skorzystać kobiety powyżej 18 roku życia, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. „Do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu zapraszamy kobiety mieszkające poza miastami wojewódzkimi, u których występują problemy społeczne, zawodowe czy ekonomiczne” – powiedziała prezes Fundacji Magdalena Grzankowska. Dodała, że “mogą one być też matkami samotnie wychowującymi dzieci, mieć orzeczoną niepełnosprawność lub pochodzić z rodziny wielodzietnej. Osoby chętne muszą spełnić co najmniej dwa z powyższych warunków”.

Organizatorzy przewidują, że w programie weźmie udział 1200 uczestniczek. Otrzymają one narzędzia do dalszego działania, a także wsparcie w edukacji i rozwoju. „Każda z uczestniczek będzie miała dostęp do bezpłatnego 14-godzinnego kursu online, rozwijającego między innymi kompetencje cyfrowe, przedsiębiorczość czy poruszającego aspekty prawne oraz księgowe. Do dyspozycji uczestniczek programu będą także nasi trenerzy oraz materiały szkoleniowe” – dodała Magdalena Grzankowska.
Do udziału w programie zachęcała prezes Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, Dorota Czekaj. „Przedsiębiorczość to nie jest tylko prowadzenie firmy, ale również wzięcie swojego losu we własne ręce. Zachęcam więc, by kobiety skorzystały z możliwości, jakie daje Akademia Rozwoju, i pokazały swoją sprawczość” – podkreśliła Dorota Czekaj. 

Aby dołączyć do programu, należy zarejestrować się na stronie Fundacji w zakładce „Akademia Rozwoju”. Po potwierdzeniu udziału wystarczy zalogować się w Programie, a następnie zapisać się na warsztaty. Rekrutacja zaczyna się już dziś.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

spotify-podcast-badge-blk-grn-165x40-copy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!