Sejm: wysłuchanie publiczne projektu o weryfikacji covidowej w Komisji Zdrowia

0
325
Fot. Facebook: Sejm RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Wysłuchanie publiczne w Sejmie krytyczne dla projektu ustawy o weryfikacji covidowej. Propozycja autorstwa posłów PiS umożliwia pracodawcom wymaganie od zatrudnionych negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Testowaniu, które w myśl projektu miałoby być bezpłatne, nie podlegaliby zaszczepieni lub ozdrowieńcy z COVID-19.
Odmowa okazania ujemnego testu czy dowodów zaszczepienia bądź przechorowania wiązałaby się z możliwością delegowania do innego miejsca pracy lub do innego rodzaju pracy, ale bez uszczerbku na wynagrodzeniu.

Szef sejmowej Komisji Zdrowia i poseł PiS Tomasz Latos przyznał, że w czasie niemal 4- godzinnego wysłuchania publicznego dominował sprzeciw wobec projektu. Przeważały głosy o przerzucaniu odpowiedzialności na pracodawców i o dążeniu do wprowadzenia obowiązku szczepień.

Tomasz Latos ubolewał jednak nad poziomem niektórych wypowiedzi. “Po pierwsze – groźby czy wręcz groźby karalne (…) Biorąc pod uwagę również dla historii, pamięci ofiar, pewne rzeczy nie powinny tu padać. Wydaje mi się, że cenną uwagą, być może jakimś wkładem osób, które występowały podczas dzisiejszej komisji, byłoby zaproponowanie alternatywnych rozwiązań” – powiedział przewodniczący Komisji Zdrowia.

Poseł Tomasz Latos dodał, że dzisiejsze wysłuchanie publiczne było wstępem do szczegółowego rozpatrzenia projektu ustawy. Te prace odbędą się podczas kolejnego posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!