Polska: ostatnie próby przed Narodowym Czytaniem, w tym roku “Moralność Pani Dulskiej”

0
Fot. prezydent.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Ogrodzie Saskim w Warszawie odbyły się ostatnie próby przed Narodowym Czytaniem. W tym roku aktorzy będą czytali “Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Akcja odbędzie się po raz dziesiąty. 

W postać tytułowej bohaterki wcielą się Grażyna Barszczewska, Edyta Jungowska i Anna Dereszowska. Całość wyreżyserował dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła.

Rolę Meli będzie czytała Angelika Kurowska. Aktorka drugi raz bierze udział w akcji i mówi, że Ogród Saski tworzy wyjątkową atmosferę. “Zawsze zazdrościłam kolegom, że mogą brać w tym udział, bo uważam, że to piękna akcja i kiedy jest się na scenie w Ogrodzie Saskim, to ma się wrażenie wyjątkowości” – mówi Angelika Kurowska. “Mamy to szczęście, że w tym roku dopisała nam pogoda, więc mam nadzieję, że uda się to zrobić w takim pięknym anturażu babiego lata” – dodaje aktorka.  

Narodowe Czytanie odbywa się w całej Polsce, a także poza jej granicami. Początek Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim- jutro o 12.00 czasu polskiego.

Na scenie w Ogrodzie Saskim pojawią się również: Andrzej Pankowski jako Pan Dulski, Krzysztof Szczepaniak jako Zbyszko, Joanna Pach jako Hesia, Anna Cieślak jako Juliasiewiczowa, Lucyna Malec jako Lokatorka, Lidia Sadowa jako Hanka i Małgorzata Rożniatowska jako Tadrachowa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!