Eurostat: w Polsce jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w UE

0
501
Eurostat
Fot. aleBank.pl
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Polsce utrzymuje się jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej. Urząd statystyczny Eurostat podał dane za grudzień. Wynika z nich, że bezrobocie w Polsce wyniosło 3,3 procent. To drugi wynik we Wspólnocie. Na pierwszym niezmiennie są Czechy z bezrobociem na poziomie 3,1 procent.

Sytuacja w Polsce od roku niewiele się zmieniła. Według danych Eurostatu z grudnia 2019 roku bez pracy było 2,9 procent Polaków. Po 12 miesiącach ten wskaźnik wzrósł o cztery dziesiąte punktu procentowego. Najnowsze dane z grudnia ubiegłego roku wskazują, że po Czechach i Polsce na trzecim miejscu uplasowała się Holandia, gdzie bez pracy w grudniu było 3,9 procent obywateli.

Najgorsza sytuacja pod tym względem jest w Grecji. Choć dane, którymi dysponuje Eurostat są z października, ale i wtedy był to najwyższy wskaźnik w całej Unii. Za Grecją jest Hiszpania, gdzie w grudniu pracy nie miało 16,2 procent obywateli. Krajem z dwucyfrowym bezrobociem w Unii jest jeszcze Litwa, gdzie wyniosło ono 10,1 procent.
W całej Unii bez pracy było 7,5 procent Europejczyków czyli 16 milionów osób, z czego w eurolandzie ponad 13 i pół miliona.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!