Lecznicza rola kultury – XVII edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Już teraz zapraszamy na Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, który odbędzie się w dniach 22-30 sierpnia i będzie można go obejrzeć online. Oprócz informacji prasowych zachęcamy do obejrzenia konferencji prasowej, która rozpocznie się o godzinie 5 rano czasu chicagowskiego (12 w południe czasu polskiego).

Konferencja prasowa oraz wszystkie wydarzenia

Streaming:
www.festiwalsingera.pl
www.fundacja.org.pl
FB: https://www.facebook.com/FestiwalWarszawaSingera

18 sierpnia, w godzinach 12.00 – 12.50 (czasu polskiego) – poprowadzi ją Dawid Szurmiej.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję poznać program Festiwalu, dowiedzieć się więcej o jego tegorocznej specyfice i zdobyć szczegółowe informacje o najatrakcyjniejszych propozycjach

Niektórzy artyści sami opowiedzą o swoich festiwalowych projektach artystycznych. Udział w konferencji zapowiedzieli: Gołda Tencer, Vadim Brodski, Włodek Pawlik i Remigiusz Grzela oraz on-line: zespół KROKE i dyrektor Singer Jazz Festival Adam Baruch

Warszawa Singera już od siedemnastu lat współtworzy artystyczny koloryt Stolicy, prezentując kulturę żydowską w najrozmaitszych jej perspektywach. Co roku, u schyłku wakacji, oferuje bogaty program: od wielkich i kameralnych koncertów, poprzez spektakle teatralne, po zajęcia dla najmłodszych. W tegorocznej edycji, z powodu ograniczeń koronawirusowych, największe festiwalowe wydarzenia będą emitowane także przez kanały wirtualne.

Warszawa Singera to muzyka. Koncerty kantoralne, klezmerskie, popularne żydowskie piosenki z ubiegłego stulecia. W tym roku usłyszymy na przykład legendarnego skrzypka Vadima Brodskiego, prapremierowy koncert ZAPOMNIANE MELODIE w wykonaniu Warszawskiego Combo Tanecznego oraz Kapeli Zdzisława Kwapińskiego,  słowacką grupę klezmerską Preßburger Klezmer Band, Karstena Troke z Berlina czy zespół Kroke. Nie zabraknie dobrego jazzu – wystąpi m. in. Włodek Pawlik Trio, grupa włoskiego gitarzysty Francesco Bruno, Liudas Mockūnas z Litwy i Mikołaj Trzaska. Gwiazdą koncertu finałowego będzie w tym roku Kayah, która wraz z grupą Transoriental Orchestra zaprezentuje swój wielki artystyczny projekt etniczny „Bez Granic”

Warszawa Singera to teatr. Będzie okazja, by zobaczyć najlepsze spektakle przygotowane przez zespół Teatru Żydowskiego, m.in: Balkon Gołdy, Pekin czy Szabasową dziewczynę oraz spektakl duńskiego teatru OFF OFF/PRODUKTION „Job – prosty człowiek” w reż. Rolfa Heima

Warszawa Singera to debaty, premiery książek i spotkania literackie. Fragmenty prozy wielkich pisarzy żydowskich posłuchamy w interpretacji polskich aktorów, m. in. Danuty Stenki czy Zbigniewa Zamachowskiego.

Nie zabraknie spacerów z historykami, pokazów filmowych, prezentacji warszawskich ośrodków kultury żydowskiej i zajęć dla dzieci. 

Szczegółowy program na: www.festiwalsingera.pl.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!