Prezydent Duda: powstańcy warszawscy to bohaterowie

0
665
Fot. Twitter: Kancelaria Prezydenta
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że powstańcy warszawscy to bohaterowie nie tylko czasów wojny, ale także naszych czasów. Podkreślił, że to między innymi oni przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.
W Muzeum Powstania Warszawskiego prezydent Duda wręczył ordery i odznaczenia państwowe powstańcom i osobom, które przyczyniły się do upamiętnienia powstańczego zrywu. Wcześniej prezydent złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego.

Andrzej Duda podkreślił rolę powstańców w walce o niepodległość, którą prowadzili nie tylko w konspiracji czy poprzez walkę zbrojną, ale także działając w opozycji w latach komunizmu.

“To całe lata działalności, służenia Polsce, bardzo często także i działalności opozycyjnej zmierzającej do tego, by ta Polska byłą prawdziwie wolna, prawdziwie niepodległa, prawdziwie suwerenna” – mówił prezydent Duda.
W Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczęły się obchody 76. rocznicy wybuchu zrywu powstańczego. Z powodu obostrzeń epidemicznych wstęp na uroczystości mają jedynie Powstańcy i ich rodziny. Transmisja z wydarzenia jest na stronie powstanie44.um.warszawa.pl.

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie na rozkaz Komendanta Głównego AK generała Tadeusza Komorowskiego “Bora” wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!