Prezydent Duda: powstańcy warszawscy to bohaterowie

0
Fot. Twitter: Kancelaria Prezydenta
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że powstańcy warszawscy to bohaterowie nie tylko czasów wojny, ale także naszych czasów. Podkreślił, że to między innymi oni przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.
W Muzeum Powstania Warszawskiego prezydent Duda wręczył ordery i odznaczenia państwowe powstańcom i osobom, które przyczyniły się do upamiętnienia powstańczego zrywu. Wcześniej prezydent złożył kwiaty przed tablicą upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego.

Andrzej Duda podkreślił rolę powstańców w walce o niepodległość, którą prowadzili nie tylko w konspiracji czy poprzez walkę zbrojną, ale także działając w opozycji w latach komunizmu.

“To całe lata działalności, służenia Polsce, bardzo często także i działalności opozycyjnej zmierzającej do tego, by ta Polska byłą prawdziwie wolna, prawdziwie niepodległa, prawdziwie suwerenna” – mówił prezydent Duda.
W Muzeum Powstania Warszawskiego rozpoczęły się obchody 76. rocznicy wybuchu zrywu powstańczego. Z powodu obostrzeń epidemicznych wstęp na uroczystości mają jedynie Powstańcy i ich rodziny. Transmisja z wydarzenia jest na stronie powstanie44.um.warszawa.pl.

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie na rozkaz Komendanta Głównego AK generała Tadeusza Komorowskiego “Bora” wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!