Polska: tymczasowy areszt dla Sławomira Nowaka i Jacka P.

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Warszawski Sąd Rejonowy zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Sławomira Nowaka, byłego ministra transportu w rządzie Platformy Obywatelskiej-Polskiego Stronnictwa Ludowego i byłego szefa ukraińskiej agencji, zajmującej się budową i utrzymaniem dróg. 

Do aresztu trafi też drugi zatrzymany w sprawie dotyczącej korupcji przy zamówieniach na remonty dróg na Ukrainie, księgowy Jacek P. Trzeci zatrzymany, były dowódca jednostki “Grom”, Dariusz Z. może wyjść za kaucją – poinformowała prokurator Mirosława Chyr. 

“Wobec Sławomira N. oraz Jacka P. sąd zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy” – powiedziała prokurator Informacyjnej Agencji Radiowej. “W stosunku do Dariusza Z. sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące, z tym, że podejrzany może być zwolniony po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości miliona złotych. Prokuratura nie zgadza się z decyzją sądu, dotycząca Dariusza Z., i złoży zażalenie na postanowienie sądu w tej kwestii” – powiedziała prokurator Mirosława Chyr.

Prokurator podkreśliła, że postanowienie o areszcie oznacza, iż sąd uznał, że istnieje obawa matactwa w sprawie, a także, że jest duże prawdopodobieństwo popełniania zarzucanego czynu. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!