Polska: podsumowanie pięciu lat prezydentury Andrzeja Dudy

0

Kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy opublikowała podsumowanie jego pięcioletniej kadencji. Podsumowanie dotyczy najważniejszych obszarów działania prezydenta, między innymi polityki zagranicznej, polityki społecznej, legislacji, rolnictwa i opieki zdrowotnej.

W trakcje swojej kadencji Andrzej Duda odbył w sumie 109 oficjalnych wizyt zagranicznych i przyjął 166 delegacji zagranicznych. Zawarł także 78 międzynarodowych porozumień i ratyfikował 370 umów międzynarodowych.

Jak informuje kancelaria głowy państwa, prezydent sprzyjał polepszeniu polityki społecznej między innymi poprzez działania na rzecz rodziny oraz poprzez przywrócenie niższego wieku emerytalnego, a także podniesienie płacy minimalnej i stawki godzinowej. W trakcie swojej kadencji Andrzej Duda odwiedził wszystkie powiaty w Polsce i złożył 350 oficjalnych wizyt w całym kraju.
W ciągu ostatnich pięciu lat wzrosły nakłady na służbę zdrowia – z 80 miliardów złotych w roku 2015 do 110 miliardów złotych obecnie. Jednocześnie utworzenie Funduszu Medycznego czy wprowadzenie programu darmowych leków dla seniorów miało na celu poprawę zdrowia Polaków – informuje Kancelaria.

Jako prezydent Andrzej Duda złożył w sumie 32 inicjatywy ustawodawcze i podpisał 1066 ustaw. Jednocześnie dziesięć razy kierował ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, a dziewięciokrotnie skorzystał z prawa do weta.

W podsumowaniu kadencji znalazły się również informacje o zaangażowaniu pary prezydenckiej w akcje charytatywne, a także o działaniach prezydenta na rzecz rolników, młodzieży, czy ekologii i bezpieczeństwa Polski.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!