Polska: Kraków z uchwałą krajobrazową

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kraków ma swoją uchwałę krajobrazową. Przepisy regulujące zasady sytuowania reklam oraz ogrodzeń w mieście niemal jednogłośnie przyjęli krakowscy radni. 

Prace nad dokumentem trwały pięć lat, a w ostatnich tygodniach toczyła się nad nim burzliwa dyskusja. Uchwała zacznie obowiązywać od 1 lipca. Dla istniejących już reklam będzie obowiązywał dwuletni okres przejściowy na dostosowanie się do zapisów uchwały.
 „Wprowadzamy zmiany, których domagali się mieszkańcy i które pomogą walczyć z zaśmiecaniem naszej przestrzeni i krajobrazu miasta” – mówi Jerzy Muzyk, wiceprezydent Krakowa.

 W uchwale Kraków został podzielony na trzy strefy. Określono, jakie nośniki reklamowe mogą być umieszczane w poszczególnych strefach, ich wielkość, materiały, z których są wykonane, czy odległość od skrzyżowań, w jakiej mogą być ustawiane. Dopuszczalne będzie stosowanie billboardów o wielkości 12 lub 18 metrów kwadratowych. Wielkopowierzchniowe banery reklamowe będą mogły wisieć w czasie prowadzenia robót budowlanych, jednak nie dłużej, niż przez 12 miesięcy i nie częściej, niż co siedem lat.

Swoje uchwały krajobrazowe przyjęły między innymi Bochnia, Tarnów, Nowy Sącz, a niedawno także Warszawa. Tamtejszą uchwałę unieważnił jednak wojewoda mazowiecki.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!