Polska: Tomasz K – popularny “agent Tomek” usłyszał zarzuty

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sąd Rejonowy w Białymstoku zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Tomasza K., znanego w mediach jako “agent Tomek”. Wczoraj Tomasz K. usłyszał w prokuraturze regionalnej w Białymstoku kolejne dziewięć zarzutów. Wcześniej został zatrzymany przez policję.

 Rzecznik białostockiego sądu Beata Wołosik poinformowała, że Tomasz K. nie przyznaje się do zarzucanych czynów. Zdaniem sądu, zastosowanie aresztu jest zasadne. Beata Wołosik powiedziała, że wyjaśnienia złożone przez podejrzanego, w zestawieniu z dowodami, pozwalają na traktowanie jego twierdzeń wyłącznie jako przyjętą linię obrony. Sąd podkreślił także grożącą Tomaszowi K. surową karę pozbawienia wolności. Zdaniem sądu, jest to realna obawa, biorąc pod uwagę skalę działalności podejrzanego oraz wielkość kwot będących przedmiotem przestępstwa.

 Zarzuty dotyczą tak zwanego prania brudnych pieniędzy. Na podejrzanym łącznie ciąży 15 zarzutów, ponieważ w listopadzie ubiegłego roku prokurator przedstawił mu sześć zarzutów: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczenia ponad 10 milionów złotych oraz oszustwa związane z nienależnym przyznaniem dotacji w wysokości ponad 39 milionów złotych. 
Za każdy z zarzucanych mu piętnastu czynów grozi kara do 10 lat więzienia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!