Polska: 15 mln złotych dla 15 publicznych uczelni zawodowych

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Do 15 publicznych uczelni zawodowych trafi 15 milionów złotych. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło wyniki drugiego konkursu “Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”. Laureatami są uczelnie, których absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy. Uczelnie przeznaczą środki na podniesienie jakości kształcenia.

Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podkreśla, że konkurs wyłonił uczelnie zawodowe, których absolwenci najlepiej radzą sobie na rynku pracy. 

“W oparciu o bardzo szczegółowe dane z ZUS-u, Głównego Urzędu Statystycznego i systemu POLON, wskazaliśmy piętnaście uczelni, które w 2019 roku przygotowywały studentów najlepiej do podjęcia pracy w ich powiecie czy regionie” – mówi Jarosław Gowin.
Rafał Trefler rektor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu mówi, że przeznaczy je na rozwój pielęgniarstwa. Uczelnia chce utworzyć centrum symulacji medycznych. 

“To jest taki szpital, gdzie studenci mogą testować, mogą próbować, mogą się uczyć. Są to duże koszty, bo trzeba zakupić sprzęt specjalistyczny, łóżka, więc to zostanie przeznaczone głównie na ten cel” – mówi rektor.  

Uczelnie mogą przeznaczyć te środki na zakup pomocy dydaktycznych, modernizację pracowni i laboratoriów, stypendia dla studentów, kursy i szkolenia dla kadry naukowej oraz na zatrudnienie praktyków.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!