Polska: premier wręczył powołania nowym wojewodom

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Mateusz Morawiecki, wręczając dokumenty powołania nowym wojewodom powiedział, że oczekuje od nich zwiększenia efektywności i zmniejszenia biurokracji. Podkreślał, że uszczelnienie podatkowe przełożyło się na dochody po stronie samorządów:
“Ogromny przyrost dochodów w samorządach powinien jednocześnie iść z podnoszeniem efektywności, zmniejszeniem obciążeń biurokratycznych, przyspieszeniem pewnych procedur, takie oczekiwanie mam wobec wojewodów” – mówił Mateusz Morawiecki.
Premier zapewniał, że rząd będzie się starał we współpracy z wojewodami usprawniać państwo, tak, żeby usługi publiczne dla wszystkich obywateli były coraz bardziej dostępne i przyjazne.
Podczas uroczystości minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński wyraził nadzieję, że nowi przedstawiciele rządu w województwach szybko przejmą odpowiedzialność za pracę w terenie. Szef MSWiA powiedział, że powołani dziś czterej wojewodowie to bardzo doświadczeni politycy. “Jestem przekonany, że wszyscy podołacie tym obowiązkom i ci, którzy przez 4 lata dzielnie reprezentowali rząd w terenie i nowi wojewodowie – starannie dobrani, przemyślani, ludzie o znakomitym doświadczeniu w różnych dziedzinach i o wielkim wyrobieniu politycznym” – zaznaczył Mariusz Kamiński. Szef MSWiA dodał, że zadaniem wojewodów jest także współpraca z samorządami.
Na stanowisko wojewody lubelskiego premier Mateusz Morawiecki powołał Lecha Sprawkę, wojewodą łódzkim został Tobiasz Bocheński, mazowieckim – Konstanty Radziwiłł, a wielkopolskim – Łukasz Mikołajczyk.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!