R. Fico wygłosił pierwsze publiczne wystąpienie po zamachu

0
Fot. Al Jazeera
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Słowacki premier Robert Fico wypowiedział się publicznie po raz pierwszy po zamachu na jego życie 15 maja. Mówił między innymi, że wybacza napastnikowi, który oddał wtedy do niego pięć strzałów z bliskiej odległości.

Robert Fico zapowiedział, że jeśli jego rehabilitacja przebiegać będzie zgodnie z planem, to do pracy powinien wrócić na przełomie czerwca i lipca. Dodał, że choć zamach poczynił znaczne szkody na jego zdrowiu, to wybacza zamachowcowi. „Nie czuję żadnej nienawiści do tego nieznajomego, który do mnie strzelał, nie będę wobec niego podejmował żadnych kroków prawnych, ani nie będę się domagał żadnego odszkodowania. Wybaczam mu i to, co uczynił i dlaczego to uczynił, niech sobie sam poukłada w swojej głowie” – powiedział słowacki premier. Dodał, że jego zdaniem to nie był atak niezrównoważonego psychicznie samotnika, a efekt nagonki opozycji i międzynarodowych sił przeciwnych jego niezależnej polityce- takiej jak postawa wobec walczącej z Rosją Ukrainy.

Robert Fico powiedział również, że jeśli opozycja nie wyciągnie wniosków z tego, co się stało, to według niego nie ma wątpliwości, że będą kolejne ofiary.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!