Holenderski watchdog radzi rządowi zrezygnować z Facebooka

0
Fot. ANP/ Laurens van Putten/binnenlandsbestuur.nl/
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Holenderskie organizacje rządowe nie powinny korzystać z Facebooka, jeśli nie wiedzą, co się dzieje z danymi osobowymi osób odwiedzających ich stronę na tej platformie. Obecnie rząd nie jest w stanie zagwarantować, że dane te są przetwarzane zgodnie z prawem. Sprawę zbadał holenderski organ danych osobowych Authoritet Persoonsgegevens (AP). 

Ministerstwa i podległe im organizacje rządowe do codziennej komunikacji z Holendrami wykorzystują Facebooka. Trzy lata temu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych po zbadaniu, co się dzieje z danymi osób odwiedzających rządowe strony, stwierdziło, że tego nie wie i poprosiło o pomoc organ danych osobowych AP. Ten poradził ministerstwu, aby nie korzystał z Facebooka, jeśli nie ma gwarancji, że dane personalne są przetwarzane zgodnie z prawem. 

Instytucje, oferujące np. pomoc psychologiczną w nagłych przypadkach, muszą zadbać o bezpieczeństwo powierzonych im wrażliwych informacji. “Osoby prywatne muszą mieć pewność, że ich dane osobowe i wrażliwe informacje są w dobrych rękach. Fakt, że może to dotyczyć również informacji o dzieciach i młodzieży, czyni tę kwestię jeszcze ważniejszą. Są bezbronni w internecie i potrzebują dodatkowej ochrony” – uważa szef AP Aleid Wolfsen. 

Rozwiązaniem w takiej sytuacji – według AP – jest poszukiwanie alternatywy dla Facebooka. Dyskusja na ten temat trwa już od kilku lat. Jednym z pomysłów jest stworzenie rządowej platformy internetowej.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!