E. Macron po szczycie UE: priorytetem wsparcie militarne dla Ukrainy, sankcje wobec Rosji i Iranu

0
Fot. The Indian Express
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Polska jednym z krajów, które chcą sankcji wobec osób powiązanych z Rosją i zaangażowanych w manipulacje informacjami i ingerencję w procesy wyborcze. Poinformował o tym prezydent Francji po unijnym szczycie w Brukseli.

Emmanuel Macron powiedział, że kraje wspólnoty jednomyślnie opowiadają się za zaostrzeniem sankcji wobec Rosji, a priorytetem jest zapobieganie rosyjskim działaniom destabilizującym:

“Musimy obrać za cel tych, którzy z inicjatywy Rosji wspierają działania destabilizujące w Europie, zwłaszcza jeśli chodzi o manipulacje informacjami i ingerencję w nasz kontekst wyborczy. W związku z tym będziemy wzmacniać naszą zdolność do obrony i odwetu” – podkreślił.
Emmanuel Macron poinformował, że Francja wraz z partnerami – krajami bałtyckimi, Polską i Holandią – zaproponowała utworzenie nowego europejskiego systemu sankcji wobec osób zaangażowanych w taką destabilizację.

Prezydent Francji powiedział też, że na szczycie Unii Europejskiej wśród głównych tematów było wsparcie militarne dla Ukrainy. Jego zdaniem Wspólnota musi zrealizować zobowiązania podjęte w ostatnich miesiącach, jeśli chodzi o wsparcie Ukrainy.

“Zwłaszcza, jeśli chodzi o dostawy amunicji, wspólną produkcję sprzętu wojskowego, cyberobronę, rozminowywanie i bezpieczeństwo granic oraz ze szczególnym uwzględnieniem wzmocnienia koalicji pod przewodnictwem Niemiec i Francji w zakresie obrony powietrznej” – wyjaśnił.
Emmanuel Marcon podkreślił potrzebę nałożenia kolejnych sankcji na Iran. Mają one dotknąć przemysł militarny, a konkretniej produkcję i transfer rakiet na Bliski Wschód czy do Rosji.

“Naszym celem pozostaje deeskalacja i zjednoczenie wszystkich tych, którzy chcą oraz mogą przyczynić się do pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie” – powiedział francuski przywódca.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!