Słowacja: kampania wyborcza – były premier i wicepremier pobili się przy okazji konferencji

0
Fot. spravy.rtvs.sk
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Były premier Słowacji Igor Matovič oraz były wicepremier i były szef MSW Robert Kaliniak pobili się w środę w Bratysławie. Podczas starcia, które miało związek z kampanią wyborczą, doszło do przepychanek, uderzeń pięścią i kopnięć. Padały również wulgaryzmy.

Matovič, który jest szefem partii Zwyczajni Ludzie i Niezależne Osobistości (OLANO), przyjechał samochodem na konferencję prasową lidera partii Kierunek-Słowacka Socjaldemokracja (Smer-SSD), byłego trzykrotnego premiera Roberta Ficy, z hasłem skierowanym do wyborców: „nie oddamy was mafii”. Przez megafon krytykował politycznych konkurentów w przedterminowych wyborach parlamentarnych, które odbędą się 30 września.

Jeden z liderów Smer, były wicepremier i były szef MSW Robert Kaliniak, chciał wyrwać mikrofon Matoviciowi, który m.in. nazwał jego ugrupowanie mafią i przekonywał, że polityka Smer doprowadziła do napływu nielegalnych migrantów. Podczas szamotaniny lider OLANO próbował kopniakiem uniemożliwić zabranie mu mikrofonu. Inny polityk Smer, który później został zatrzymany przez policję, wymierzył mu ciosy pięścią.

Według obecnych sondaży ugrupowanie Matovicia nie ma pewności, że po wyborach pozostanie w parlamencie. Smer jest liderem przedwyborczych rankingów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!