Francja: konsultacje rządu ze związkowcami

0
Francja
Fot. Anadolu Agency
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Francuski rząd prowadzi dziś konsultacje ze związkowcami. Jednym z tematów rozmów ma być budząca ogromne protesty społeczne reforma emerytalna. Centrale nadal domagają się wycofania nowego prawa. 

Związkowcy mają spotkać się między innymi z premier Elisabeth Borne oraz ministrem pracy Olivierem Dussoptem. „Ze strony rządu jest wola dialogu, wysłuchania i wspólnej pracy” – zapewnił rzecznik rządu Olivier Véran. Wyraził też nadzieję, że związkowcy nie odejdą zbyt szybko od negocjacyjnego stołu. 

Obserwatorzy nie spodziewają się jednak przełomu. Rząd z góry zapowiedział, że nie cofnie reformy emerytalnej i że chce przejść do innego tematu. „Jeśli tak będzie, rozmowy będą bardzo krótkie. Nie można rozmawiać o innych sprawach, dopóki ta reforma nie zostanie wycofana” – ostrzegła szefowa związku CGT Sophie Binet.

Opozycja oskarża rząd o pozorowanie dialogu. „Tak naprawdę są dwie opcje: referendum, albo rozwiązanie izby deputowanych. Rząd stracił zaufanie Francuzów” – powiedziała stacji France 2 liderka narodowców Marine Le Pen. 

Jutro w całym kraju planowana jest kolejna runda strajków i demonstracji przeciwko reformie emerytalnej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!