Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wakacjach kredytowych

0
85
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wakacjach kredytowych. Pozwala ona na zawieszenie spłaty rat kredytu hipotecznego w wymiarze czterech miesięcy do końca tego roku oraz czterech miesięcy w przyszłym roku.

Po podpisaniu ustawy prezydent powiedział, że dokument jest odpowiedzią na trudności, które dotykają spłacających kredyty. “To ustawa o społecznościowym finansowaniu przedsięwzięć gospodarczych, ale przede wszystkim o pomocy kredytobiorcom. Chodzi o wszystkich tych, którzy kupili nieruchomości, mieszkania, wybudowali domy i w tym celu wzięli kredyty, a dziś – w sytuacji rosnących stóp procentowych – są w trudnej sytuacji” – tłumaczył prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że dzięki ustawie obowiązywanie tarczy antyinflacyjnej zostanie przedłużone do końca października. Dodał, że dotyczy to działań, które miałyby doprowadzić między innymi do obniżenia ceny paliw. Prezydent podkreślił, że w dobie wakacyjnych wyjazdów jest to szczególnie ważna kwestia dla polskich rodzin.

Prezydent tłumaczył również, że rozwiązania zawarte w ustawie nie anulują rat, lecz pozwalają na odroczenie płatności. Andrzej Duda podkreślił, że te regulacje mogą pomóc wielu rodzinom. “To zawieszenie spłacania kredytów daje możliwość podjęcia pewnych decyzji finansowych lub majątkowych dotyczących gospodarki finansowej w rodzinie lub codziennego funkcjonowania” – dodał prezydent.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że ustawa o wakacjach kredytowych została niemal jednogłośnie uchwalona przez Sejm. Wyraził zadowolenie, że wszystkie siły polityczne zgodnie poparły ideę pomocy kredytobiorcom.
Ustawa ma wejść w życie 31 lipca, a wnioski o odroczenie spłat kredytów hipotecznych będzie można składać już w sierpniu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!