Reakcje na kandydaturę Ukrainy do UE

0
Fot. reneweuropegroup.eu

Ważna, historyczna decyzja, ale do członkostwa w Unii jeszcze daleka droga – takie komentarze dominują nad Dnieprem po przyznaniu Ukrainie statusu kraju kandydującego do Unii Europejskiej. Decyzję w tej sprawie podjęli wczoraj przywódcy 27 państw członkowskich Unii. 

Po decyzji unijnych liderów prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził że to jedno z najważniejszych wydarzeń dla jego państwa od momentu odzyskania niepodległości. Z kolei szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba napisał, że Unia Europejska pokazała, iż to ona nadal wyznacza reguły gry na kontynencie europejskim, a nie Rosja czy Chiny. 

Zdaniem politologa Witalija Portnikowa, decyzja o kandydaturze, to krok do realizacji marzeń Ukraińców o rozwoju państwa. Jak zaznaczył, Ukraina znalazła się o krok bliżej do Europy i cywilizowanego świata. Politolog przypomina, że w związku z kandydaturą Ukraina otrzymała plan 7 działań i reform, które musi przeprowadzić. Jak jednocześnie podkreślił, jednym z głównych zadań, aby rozpocząć rozmowy o członkostwie jest zakończenie działań wojennych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!