J. Kaczyński dla “Polska The Times”: opozycja zachowuje się absurdalnie

0
114
Fot. polskatimes.pl/Krystian Maj
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński stwierdził w wywiadzie dla dziennika “Polska The Times“, że przedstawiciele opozycji zachowują się absurdalnie. Zdaniem prezesa PiS świadczą o tym ostatnie wypowiedzi lidera opozycji Donalda Tuska i przewodniczącego Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Pytany o walkę z inflacją Jarosław Kaczyński powiedział, że rząd podejmuje konkretne kroki zaradcze, ponieważ nie może dopuścić do takiej sytuacji, by mieć wysoką inflację, recesję i bezrobocie. “A tak prawdopodobnie mogłoby być, gdybyśmy podejmowali działania, o których mówi opozycja” – zaznaczył.

Prezes PiS odparł zarzut, że inflacja jest winą rządu. “Trzeba jasno powiedzieć, że żaden rząd nie byłby w stanie uniknąć inflacji w sytuacji, w której obecnie znajdują się światowa gospodarka i finanse. Inflacja nie jest wynikiem działań rządu i Narodowego Banku Polskiego lecz Rosji, która wywołała wojnę” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Zdaniem polityka na opozycji nie powstała duża koalicja, ponieważ inni zachowują się podobnie do Donalda Tuska. “Wystarczy posłuchać szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który – komentując wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na temat osiągnięć rządu – stwierdził, że szef rady ministrów jest patologicznym kłamcą. Nie ma to nic wspólnego z faktycznymi dokonaniami rządu” – podkreślił Jarosław Kaczyński w wywiadzie. “Z naszego punktu widzenia Tusk nie jest najgorszym szefem, szczególnie biorąc pod uwagę jego opowieści chociażby o tym, że zakażemy rozwodów. Widocznie zakłada, że jego elektorat jest na takim samym poziomie rozgarnięcia, co on sam i uważa, że można mówić najbardziej absurdalne rzeczy” – dodał prezes PiS.
Całość rozmowy ukaże się jutro.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!