Niemcy: były lider CDU o błędach Wielkiej Koalicji

0
Fot. rnd.de
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Były przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schäuble stwierdził, że wojna na Ukrainie jest „bolesną konkluzją” rządów CDU-SPD. Były lider niemieckiej chadecji mówił, że nie raz próbował namówić Angelę Merkel do zmiany kursu wobec Rosji. 

W pierwszym długim wywiadzie po przejściu CDU do opozycji Wolfgang Schäuble powiedział, że jako minister finansów sprzeciwiał się zacieśnianiu kontaktów biznesowych z Rosją. „Byłem przeciwny budowie gazociągu Nord Stream 2 i to nie tylko z pobudek ekologicznych. Wielu z nas twierdziło, że obniży on poziom bezpieczeństwa w naszym regionie” – zaznaczył w programie „phoenix persönlich”.

Polityk chadecji podkreślił, że często ponawiał apele do Angeli Merkel o zejście z obranego przez nią kursu wobec Moskwy. „Po aneksji Krymu próbowałem przemówić w tonie łagodnej perswazji, ale wpływ innych ministrów był większy” – ocenił. Dodał, że w 2014 roku resortem gospodarki kierował ówczesny szef SPD Sigmar Gabriel. Ministrem spraw zagranicznych był obecny prezydent Frank-Walter Steinmeier.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!