Hiszpania planuje złagodzić przepisy dot. pozwoleń na pracę dla obcokrajowców

0
Hiszpania
Fot. Economic Times
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Hiszpania planuje złagodzić przepisy dotyczące pozwoleń na pracę dla obcokrajowców, aby rozwiązać problem niedoboru pracowników w takich branżach jak turystyka i budownictwo, który zagraża ożywieniu gospodarczemu.

Rząd zamierza przyznać więcej wiz tymczasowych dla sektorów, które potrzebują pracowników. Rząd planuje zezwolić około 50 tysiącom studentów spoza Unii Europejskiej na łączenie studiów z pracą. Ułatwi również dostęp do pozwoleń na pracę tym osobom, które mogą wykazać wcześniejsze związki z Hiszpanią poprzez rodzinę, miejsce zamieszkania lub co najmniej dwuletnią pracę, nawet jeśli była ona nieformalna. W projekcie reformy wymieniono, że najpilniejsze oferty pracy dotyczą telemarketerów, przedstawicieli handlowych, kierowców samochodów dostawczych i programistów. Hiszpańska branża turystyczna odnotowała znaczne ożywienie, ale firmy mają trudności ze znalezieniem pracowników chętnych do obsługi kelnerskiej i sprzątania pokoi hotelowych, co rząd określił jako problem ogólnoeuropejski.

Istnieją obawy, że braki kadrowe mogą utrudnić Hiszpanii realizację projektów odbudowy po pandemii finansowanych przez Unię Europejską.

Gospodarka Hiszpanii została najciężej doświadczona przez pandemię w strefie euro – w 2020 roku skurczyła się o 11 procent. Choć bezrobocie jest nadal wysokie i wynosi 13,65 procent.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!