Prezydent Słowenii: długo byliśmy głusi na uwagi, które otrzymaliśmy od Polaków ws. ambicji Rosji

0
154
Fot. Facebook: Kancelaria Prezydenta RP/Marek Borawski
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Słowenii Borut Pahor powiedział, że Polska jest wzorem dla innych państw jeśli chodzi o pomoc dla objętej wojną Ukrainy. Podczas konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą w Belwederze podziękował Polsce za działania jakie podejmuje w tej sprawie.

Prezydent Słowenii zaznaczył, że szanuje spojrzenie Polski dotyczące Ukrainy.

“Długo byliśmy głusi na uwagi, które otrzymaliśmy od Polaków, od pana prezydenta Andrzeja Dudy, że Rosja ma ambicję zaatakowania Ukrainy. Nie rozumiałem tego. Myślałem, że to przesada. Potem okazało się, że doszło do agresji. Od tego czasu polityczne analizy i prognozy mojego przyjaciela są dla nas ważne i je doskonale rozumiem” – dodał.

Według Boruta Pahora ważne jest, aby Unia Europejska na najbliższym szczycie zaproponowała Ukrainie status kandydata. “Chodzi nie tylko o względy bezpieczeństwa, ale także względy polityczne. To by pokazało, że Europa jest jednolita w takich kwestiach jak rozszerzenie Unii Europejskiej. To by wzmocniło cały świat zachodu wobec wojny na Ukrainie” – podkreślił Borut Pahor.

W planie wizyty słoweńskiego prezydenta w Polsce jest też ceremonia złożenia wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz spotkanie z marszałek Sejmu Elżbietą Witek oraz marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!