W. Zełenski: kraje, które kupują rosyjską ropę zarabiają „pieniądze ociekające krwią”

0
242
Fot. CNN/Ukrainian Government)
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że kraje, które kupują rosyjską ropę, zarabiają „pieniądze ociekające krwią”. W wywiadzie dla brytyjskiej stacji BBC wymienił Niemcy i Węgry jako państwa sprzeciwiające się wprowadzeniu zdecydowanego zakazu importu surowców energetycznych z Rosji.

„Niektórzy nasi partnerzy rozumieją, że to nie jest już kwestia interesów i pieniędzy. To jest kwestia przetrwania” – mówił ukraiński przywódca.

Powtórzył również apel o dostawy broni dla Ukrainy stawiającej opór rosyjskiej agresji. Wskazał, że zarówno Stany Zjednoczone i Wielka Brytania starają się wesprzeć jego kraj, ale podkreślił jednocześnie, że broń potrzebna jest Ukrainie natychmiast.

Wołodymyr Zełenski dodał, że zbrodnie popełnione przez siły rosyjskie w Buczy, Borodziance czy innych podkijowskich miejscowościach zmniejszyły szanse na pokojowe negocjacje z Kremlem. Przypomniał również, że nadal trwa oblężenie Mariupola, a ofiary w tym mieście liczone są w dziesiątkach tysięcy. Wobec ogromu zbrodni popełnianych przez Rosjan prezydent Ukrainy określił Putina oraz „całą rosyjską armię” jako zbrodniarzy wojennych.

Wołodymyr Zełenski dodał, że obecnie można się spodziewać rosyjskiej ofensywy na wschodzie Ukrainy i podkreślił, że właśnie tam skoncentrowano najlepsze ukraińskie jednostki wojskowe.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!