Nowy Jork: Sekretarz Generalny NATO J. Stoltenberg o rosyjskiej mobilizacji

0
Stoltenberg NATO
Fot. NATO
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że ogłoszona przez prezydenta Rosji Władimira Putina mobilizacja eskaluje konflikt na Ukrainie. W wywiadzie dla Reutera nazwał także jego groźby użycia broni jądrowej “niebezpieczną i lekkomyślną retoryką”. Jens Stoltenberg przebywa w Nowym Jorku, gdzie bierze udział w 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, której głównym tematem jest rosyjska agresja na Ukrainie. 

Jak podkreślił Sekretarz Generalny, zapowiedź mobilizacji dowodzi, że wojna nie idzie zgodnie z planami Władimira Putina. Rosyjski prezydent wezwał 300 tysięcy rezerwistów do walki na Ukrainie i wskazał, że jeśli Zachód sprzeciwi się aneksji części ukraińskiego terytorium, to będzie gotów użyć broni jądrowej do obrony Rosji. „Upewnimy się, że nie ma nieporozumień z Moskwą na temat tego, jak dokładnie zareagujemy. Oczywiście to zależy w jakiej sytuacji lub jakiego rodzaju broni użyją. Najważniejsze, żeby do tego nie dopuścić i dlatego tak jasno podchodzimy do naszej komunikacji z Rosją o bezprecedensowych konsekwencjach” – powiedział Jens Stoltenberg.

 Jednocześnie Sekretarz Generalny NATO wezwał do zachowania spokoju. “Przemówienie jest eskalacją, ale też nie jest niespodzianką. Dlatego byliśmy przygotowani. Zachowamy spokój i nadal będziemy zapewniać wsparcie Ukrainie. Przemówienie prezydenta Putina pokazuje, że popełnił duży błąd w obliczeniach” – zaznaczył Jens Stoltenberg w wywiadzie. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!