Nowy Jork: Ellen’s Stardust Diner – ikona dzielnicy teatralnej Manhattanu, może w sierpniu złożyć swój ostatni ukłon

0
994
Ellen's Stardust Diner
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Restauracja, znana ze swoich śpiewających kelnerów, nie jest w stanie opłacić czynszu z powodu braku zarówno turystów, jak i mieszkańców, którzy przestali przyjeżdżać na Manhattan wraz z przedłużającym się zamknięciem teatrów na Broadwayu spowodowanym pandemią COVID-19.

Jak podaje BroadwayWorld.com, zadłużenie firmy osiągnęło w sumie 618 459,22 dolarów. Jeśli restauracja nie będzie w stanie spłacić go do 7 sierpnia, właściciel nieruchomości przejmie lokal.

Ellen’s Stardust Diner, która została otwarta w 1987 roku i znajduje się w samym sercu dzielnicy teatralnej, zatrudnia ponad 200 osób, w tym hostessy, śpiewających kelnerów, pomocników kelnerów, gońców, barmanów, pomywaczy i szefów kuchni.

Wielu z tych pracowników to także artyści, którzy mają nadzieję, że pewnego dnia sami wystąpią na Broadwayu.

Utworzony fundusz GoFundMe ma wspomóc finansowo pracowników restauracji Ellen’s w czasie trwania zakazu występów na żywo.

„Nie chcemy spekulować, co to oznacza” – powiedział stacji NBC New York Kevin Ray, jeden z kelnerów zatrudnionych w restauracji. „Mamy jednak nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!