Serduszkowy weeekend dobroci

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Już od ponad 25 lat walentynkowy weekend to na antenie Polskiego Radia 1030 w Chicago czas RADIOTONU na rzecz Fundacji Dar Serca (www.darserca.org), która od ponad 35 lat otacza opieką dzieci, które przyjeżdzają do USA na leczenie, którego nie mogą otrzymać w Polsce.

Ten zupełnie wyjątkowy weekend w życiu Polonii zawsze zamienia sie w festiwal dobroci, usmiechu, serdeczności oraz otwartych serc i portfeli. Każdy bowiem chce mieć swoj udział w ratowaniu tego co najdroższe – życia i zdrowia, a satysfakcja udziału w tym zbiorowym czynieniu dobra nie ma sobie równych.

Od dnia powstania w 1988 roku Fundacja Dar Serca pomogła odzyskać zdrowie a w wielu wypadkach uratować życie 1383 dzieciom z Polski, które otrzymały medyczną pomoc w najlepszych szpitalach i klinikach USA. Było to możliwe dzięki nieustannemu i hojnemu wsparciu całej Polonii: firm, biznesów, organizacji, klubów, zgromadzeń i osób prywatnych, rzeszy wolontariuszy i ludzi dobrego serca.

Dwa dni Radiotonu, od 7 rano do 7 wieczorem, wypełnione są chwytającymi za serce rozmowami z rodzicami dzieci, które Fundajca otoczyła opieką, darczyńcami, którzy pojawiają się w studio radiowym, licytacjami niezwykłych i unikalnych rzeczy, dobrą muzyką i niespodziankami.

Każdy dolar ofiarowany podczas tej dwudniowej akcji to zapewnienie kontynuowania misji pomocy dzieciom, do osiągniecia kolejnego rekordu w liczbie przyjętych pod opiekę dzieci. Jako Fundacja, której misjom jest pomoc dzieciom z Polski, Dar Serca może ubiegać się o żadne formy wsparcia stanowego czy rządowego w Stanach Zjednoczonych i tylko dzięki hojności Polonii rozsianej na terenie całych Stanów Zjednoczonych Fundacja jest w stanie gromadzić środki na swoje działanie w czasie dorocznego Radiotonu. Warto dodać, ze jak każda organizacja niedochodowa typu 501(c)3 Fundacja musi być rozliczona przez kwalifikowanego księgowego CPA i zdać raport publiczny z wydatkowania pieniędzy. Z raportów tych jasno wynika, że z każdego otrzymanego dolara Fundacja Dar Serca wydaje 87 centów na pomoc dzieciom, a środki na jej funkcjonowanie to zaledwie 13% całego dochodu organizacji. Rada Dyrektorów i Prezes Fundacji wykonują swoją pracę zupełnie bezpłatnie, są wolontariuszami podobnie jak setki innych osób, które w ciągu roku pomagają w wydarzeniach i funkcjonowaniu Fundacji.


DONACJE MOŻNA SKŁADAĆ na stronie www.darserca.org, lub wysyłając czek na adres Dar Serca, 3860 25th Avenue, Schiller Park, IL 60176

W czasie trwania Radiotonu wystarczy zatelefonować pod numer 847-593-1030

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!