Policja z Wisconsin ostrzega przed nowym rodzajem oszustwa z wykorzystaniem AI

0
339
Fot. Facebook: City of Beloit Police Department
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Policja z Wisconsin ostrzega przed nowym rodzajem oszustwa z wykorzystaniem Sztucznej Inteligencji. Wydział Policji w południowym Wisconsin, przestrzega mieszkańców przed nowym oszustwem, polegającym na klonowaniu głosów bliskich. 

W poście na Facebooku z 8 maja wydział z Beloit poinformował, że otrzymał wiadomość od mieszkańca, który przekazał pieniądze komuś, kto “brzmiał jak krewny.” Policja nie potwierdziła, czy użyto technologii sztucznej inteligencji, w poście podkreśliła jednak, że chce, aby społeczność wiedziała, że taka technologia istnieje i jest dostępna. Do oszustwa tego typu potrzebne jest krótkie nagranie głosu i program do klonowania. Oszustwa z użyciem Sztucznej Inteligencji stają sie coraz częstsze. 

Specjalna Komisja Senacka ds Starzenia wystosowała list do Federalnej Komisji Handlu w piątek, z prośbą o informację na temat prac agencji na rzecz ochrony starszych obywateli przed oszustwami tego typu.  

Ofiary mogą otrzymywać telefony od oszustów, którzy wykorzystują znajomy głos, dzięki któremu mogą twierdzić np., że bliska ofierze osoba została porwana, wylądowała w więzieniu lub uczestniczyła w wypadku samochodowym i desperacko potrzebuje pieniędzy.  

Przestępcy proszą ofiary o wysłanie przelewu, przekazu kryptowaluty lub o zakup kart podarunkowych, proszą o numery kart i PINy do kart.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!