Indiana: sąd oskarżył kobietę, która podawała dzieciom żelki z melatoniną

0
sąd
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kobieta prowadząca firmę opieki nad dziećmi w stanie Indiana oskarżona w związku z podawaniem dzieciom żelek z melatoniną.

Tonya Rachelle Voris, lat 52, jest oskarżona o wykroczenia polegające na zaniedbaniu i lekkomyślnej opiece nad dziećmi. Voris była dyrektorką firmy opieki Kidz Life Childcare Ministry. Dostarczała opieki nocnej siedemnastu dzieciom, od połowy grudnia 2022 do końca stycznia 2023.

Śledczy stwierdzili, że kobieta otrzymała werbalną zgodę od rodziców dwójki dzieci do podawania żelków z melatoniną, aby ułatwić drzemki. Kobieta widząc efekty zadecydowała, aby podawać żelki pozostałym dzieciom bez uzyskania zgody rodziców.

Voris została zwolniona z pracy 30 stycznia, w momencie pojawienia się zarzutów. 

Prokurator powiatu Hancock w Indianie, Brent Eaton, powiedział, że „istnieje wiele skutków ubocznych tego typu środków, mogą one wpłynąć na osobę na różne sposoby, w zależności od kondycji zdrowotnej, przyjmowanych lekarstw, innych suplementów, dlatego jest imperatywem, aby rodzice zawsze dawali pozwolenie na podawanie jakichkolwiek lekarstw.”

Voris pojawiła się w sądzie 13 lutego na wstępnym wysłuchaniu po poddaniu się aresztowi. Nie przyznała się do pełnej winy stawianym zarzutom. Sąd wydał jej zakaz kontaktu z dziećmi. Została wypuszczona za kaucją. Ponownie pojawi się w sądzie 5 kwietnia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!