Illinois: od 1 lipca zapłacimy więcej za paliwo, to drugi najwyższy podatek w kraju

0
Fot. KHMO
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Mieszkańcy stanu Illinois, którzy płacą drugi najwyższy podatek od paliwa w kraju, odczują wzrost cen benzyny od 1 lipca. Wtedy to w związku z uwzględnieniem inflacji automatycznie wzrasta podatek od paliw tzw. “Motor Fuel Tax”. Obecnie podatek wynosi 45 centów za galon. 1 lipca wzrośnie on do 47 centów za galon. Illinois na tym polu ustępuje tylko Kalifornii, która pobiera od mieszkańców 60 centów za galon.

Przed 2019 r. w stanie obowiązywał podatek od paliwa w wysokości 19 centów za galon. Został on podwojony w tym roku do 38 centów, aby pomóc w sfinansowaniu ustawy infrastrukturalnej o wartości 45 miliardów dolarów. Jednocześnie ustawodawcy ustalili, że podatek będzie wzrastał co roku w celu dostosowania do inflacji, oszczędzając sobie publicznego głosowania nad podwyżką podatków.

W lipcu 2022 r. stan zamroził podatek na sześć miesięcy w ramach pakietu przepisów dotyczących ulg podatkowych, ponieważ gospodarka ożywiła się po rządowych przestojach związanych z COVID-19.

Właściciele pojazdów elektrycznych (EV), którzy są zwolnieni z podatku od paliwa benzynowego, są obciążani stałą opłatą w wysokości 100 USD rocznie, oprócz rocznej opłaty rejestracyjnej, aby zrekompensować utracone dochody podatkowe.

1 lipca w Illinois wejdzie w życie kilka nowych przepisów, w tym m.in. dostępność praw jazdy dla nieudokumentowanych migrantów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!