Illinois: policja przejęła 200 gramów fentanylu podczas kontroli drogowej

0
Fot. patch.com/Grundy County Sheriff's Office
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Kontrola drogowa na południowo-zachodnich przedmieściach w zeszłym tygodniu zaowocowało przejęciem ponad 200 gramów fentanylu – czytamy w komunikacie prasowym Departamentu Szeryfa Powiatu Grundy.

Zgodnie z komunikatem, około godziny 3 pm w środę (1 maja) członkowie Grundy County Proactive Unit zatrzymali kierującego Toyotą za przekroczenie prędkości na zjeździe Ridge Road z autostrady międzystanowej 80 w Minooka.

Po rozmowie z kierowcą i pasażerem pojazdu, funkcjonariusze zauważyli marihuanę na widoku, która nie była odpowiednio zapakowana. Przeprowadzili przeszukanie pojazdu i znaleźli 307 worków podejrzanych o zawartość fentanylu o wadze 216,5 grama oraz 1 961 dolarów w gotówce.

Obaj pasażerowie pojazdu, 32-letni Eugene Walker z Chicago i 42-letni Christopher Sherry z Homer Glen, zostali aresztowani pod zarzutem produkcji/dostawy substancji kontrolowanej (fentanylu) o wadze 100-400 gramów. Jest to przestępstwo klasy X w stanie Illinois, które wymaga obowiązkowego wyroku.

Według władz, Walker został przewieziony do więzienia powiatu Grundy, gdzie przebywał do czasu przesłuchania przed zwolnieniem z aresztu. Sherry został przewieziony do szpitala z powodu problemów zdrowotnych, gdzie został wezwany i zwolniony z terminem sądowym.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!