Illinois: stan wyśle czeki z programu Unclaimed Property do tysięcy osób w naszym stanie

0
Fot. repweaver.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stan Illinois wyśle czeki do 66 000 osób z tytułu nieodebranych środków. Nowe usprawnienia w programie Unclaimed Property Program, czyli I-Cash pozwoliły na wysyłanie czeków bez konieczności składania roszczenia, jak poinformowano w niedawnym komunikacie wydanym przez Skarbnika Stanu Michaela W. Frerichsa.

Zgodnie z informacjami zawartymi w komunikacie, czeki o wartości do 5 000 dolarów zostaną automatycznie wysłane do ponad 66 000 osób, którym stan jest coś winny, ale które nie złożyły dotąd roszczeń. Przed wprowadzeniem tych zmian, limit automatycznych płatności wynosił 2 000 dolarów.

Usprawnienie to, będące częścią programu “Money Match” stanu Illinois, polega na zestawianiu danych stanowych z bazą danych nieruchomości prowadzoną przez skarbnika stanu. Po zidentyfikowaniu i potwierdzeniu nazwiska i adresu korespondencyjnego i po dodatkowym kroku weryfikacyjnym, właściciel nieruchomości otrzyma list od biura Skarbnika Stanu, w którym opisane zostaną kwota i źródło środków. 

Program jest ograniczony do środków należących do jednej osoby i nie obejmuje pieniędzy należących do kilku stron, wspólnych majątków rodziców i małoletnich dzieci, udziałów i obligacji, kont escrow ani skrytek bankowych. Do tej pory w tym miesiącu około 66 700 mieszkańców Illinois otrzymało czeki. Całkowita kwota, którą program automatycznego wysyłania czeków zwróci, wynosi 47 milionów dolarów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!