IL – Hoffman Estates: sfinalizowano zakup byłej siedziby Sears, budynek zostanie wyburzony

0
Fot. shawlocal.com/Mark Welsh

Firma Compass Datacenters sfinalizowała we wtorek zakup byłej siedziby Sears w miejscowości Hoffman Estates w Illinois.

Compass Datacenters ma wyburzyć budowlę, która znajduje się przy ulicy 3333 Beverly Road i należała wcześniej przez 30 lat do Sears Holding Corporation. W jej miejsce na 197 akrach powierzchni wybuduje kilka centrów przetwarzania danych oraz obiektów technologicznych mających służyć dostarczaniu korporacyjnych usług IT i dodatkowego zaplecza internetu. Budowa 4 lub 5 tego typu obiektów to koszt około 5 miliardów dolarów.

Prezydent miejscowości  Hoffman Estates, Bill McLeod, oświadczył, że jest to perfekcyjny projekt dla opuszczonego kampusu niedaleko trasy Jane Addams Memorial Tollway, na zachód od drogi Illinois Route 59.

Pomimo, że w centrach przetwarzania danych znajdują się głównie metalowe szafy ze sprzętem telekomunikacyjnym, systemy magazynowania danych, systemy chłodzenia, i inne oraz zatrudniają znacznie mniej ludzi niż biura, to podatki z inwestycji Compass Datacenters dadzą miejscowości duży finansowy zastrzyk. 

Region Chicago posiada ponad 4.7 milionów stóp kwadratowych powierzchni centrów przetwarzania danych, co czyni go trzecim największym rynkiem tego typu usług w USA, za północną Wirdżinią i północną Kalifornią.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!