Illinois: oficjalny początek sezonu kampanii wyborczych

0

Wtorek 5 września oznacza oficjalny początek sezonu kampanii wyborczych w Illinois na rok 2024. Kandydaci Partii Demokratycznej i Republikańskiej ubiegać się będą o różne stanowiska. Ich nazwiska pojawią się w prawyborach. Nie dotyczy to wyborów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Prawybory w Illinois odbędą się dwa tygodnie po „Super Wtorku” – 19 marca.

Jeśli chodzi o petycje, które będą rozpowszechniane od wtorku, liczba podpisów wyborców wymaganych do zakwalifikowania się do pierwszej tury głosowania różni się w zależności od urzędu, a w przypadku kandydatów do Kongresu różni się w każdym z 17 okręgów stanu w zależności od frekwencji w ubiegłorocznych wyborach powszechnych.

Oprócz kandydatów do Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych wyborcy w marcu będą także nominować kandydatów głównych partii na wszystkie 118 mandatów w Izbie Reprezentantów stanu Illinois i co najmniej 20 z 59 mandatów w stanowym Senacie. 

Kandydaci do Izby Reprezentantów muszą zdobyć od 500 do 1500 ważnych podpisów, podczas gdy kandydaci do Senatu od 1000 do 3000.

Kandydaci mogą rozpocząć składanie swoich głównych petycji 27 listopada z terminem upływającym 4 grudnia, natomiast zgłaszanie kandydatów na urząd prezydenta i delegatów na konwencję rozpoczyna się w dniach 4–5 stycznia.

Kandydaci niezależni i nowych partii politycznych, rozpoczynają rozpowszechnianie petycji w sprawie głosowania w wyborach powszechnych zaplanowanych na 5 listopada dopiero 26 marca i nie muszą ich składać wcześniej niż w czerwcu.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!