Illinois: związek zawodowy pracowników sektora publicznego osiągnął wstępne porozumienie z władzami

0
Fot. afscme31.or
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Największy związek zawodowy pracowników sektora publicznego w Illinois osiągnął wstępne porozumienie z władzami stanowymi w sprawie nowej umowy. Obie strony doszły do porozumienia po wygaśnięciu poprzedniej umowy związku zawodowego pod koniec czerwca. 

Przedstawiciele Amerykańskiej Federacji Pracowników Stanowych, Powiatowych i Miejskich (AFSCME) Rada 31, która reprezentuje tysiące pracowników państwowych, odmówili udzielenia szczegółów dotyczących wstępnego porozumienia, uznali, że musi najpierw zostać poddane głosowaniu członków w ciągu nadchodzących dwóch tygodni. 

W Illinois związek reprezentuje ponad 90 000 czynnych i emerytowanych pracowników państwowych, władz powiatowych i miejskich, a także uniwersytetów państwowych, lokalnych dystryktów szkolnych i organizacji non-profit. 

Wstępne porozumienie osiągnięte w sobotę zbiegło się z rozpoczęciem roku fiskalnego stanu w 2024 roku i uchwaleniem budżetu o wartości 50,4 miliarda dolarów przez kontrolowane przez Partię Demokratyczną Zgromadzenie Stanowe i podpisaniem budżetu przez gubernatora J.B. Pritzkera. Administracja Pritzkera nie podała, ile pieniędzy przewiduje na pokrycie kosztów nowej umowy zbiorowej z AFSCME, ale zaznaczono, że poprzednia umowa związku, kosztowała ponad 400 milionów dolarów przez cztery lata. 

Gubernator Pritzker z przychylnością wypowiedział się o przebiegu negocjacji i osiągniętych warunkach wstępnych. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!