April Perry nominowana na stanowisko prokuratora generalnego Północnego Dystryktu Illinois

0
Fot. ABC 7 Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Joe Biden nominował April Perry na stanowisko prokuratora generalnego Północnego Dystryktu Illinois w Chicago. Perry będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku.

April Perry obecnie pełni funkcję w radzie globalnej ds. śledztw nad oszustwami finansowymi i prewencji w chicagowskiej siedzibie korporacji GE HealthCare.

Była asystentką prokuratora generalnego USA w Chicago od 2004 roku do 2016. Pracowała jako zastępca szefa prokuratora stanowego i jako szef etyki w biurze prokurator powiatu Cook  Kim Foxx w latach 2016 do 2022.

Perry jest absolwentką Northwestern University, w trakcie kariery włączała sie w prace związane z prawami obywatelskimi, przestępstwami na tle nienawiści oraz przestępstwami narkotykowymi i przestępczością zorganizowaną. 

Do nominacji przychylnie odnieśli się Demokratyczni senatorowie USA Tammy Duckworth i Dick Durbin. Wspólnie oświadczyli, że posiada ich poparcie w Senacie, gdzie nominacja zostanie przedstawiona Komisji Sądowej, której Durbin jest przewodniczącym. Po zatwierdzeniu nominacji przez Komisję zostanie ona poddana głosowaniu w Senacie.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!