Illinois: zakład opiekuńczo-lecznicy w Lincolnshire z karą grzywny za brak prawidłowej opieki nad pacjentami

0
Fot. ABC 7 Chicago

Zakład opiekuńczo-leczniczy w Lincolnshire, Illinois, otrzymał karę grzywny w wysokości 1,100 dolarów za brak prawidłowej opieki nad pacjentami i spowodowanie obrażeń rezydentki.  

Incydent, który miał miejsce w domu opieki Wellshire Warren Barr został zgłoszony na policję przez córkę rezydentki. Marylin Glass, lat 87 doznała upadku z wózka na terenie domu, podczas transportu. 

Cały incydent został nagrany na kamerze domu opieki.

Andrea Contreras, córka kobiety, w kwietniu 2022 roku otrzymała telefon od obsługi domu opieki Wellshire Warren Barr, informujący ją o tym, że jej mama doznała upadku.

Kiedy Contreras dojechała na miejsce, dowiedziała się od obsługi, że jej mama nie została poddana obserwacji doktora. Poprosiła pracowników o wykonanie telefonu pod numer 911 a sama zadzwoniła na policję. Policja z Lincolnshire sporządziła raport i pozyskała kopię nagrania z upadku Marylin Glass. Wydział Zdrowia Publicznego Illinois w wyniku przeprowadzonego śledztwa stwierdził, że placówka nie spełniła zasad bezpiecznego transportu rezydentki na wózku. Wózek, którym nieumiejętnie była przewożona kobieta nie posiadał wymaganych oparć na stopy.

Plan opieki pani Glass posiadał zapis, że jest ona narażona na ryzyko upadku, a jej wózek musi posiadać oparcia dla stóp zawsze, a podczas transportu należy się upewniać, że jej stopy spoczywają bezpiecznie w oparciach. 

Wydział Zdrowia Publicznego ukarał placówkę grzywną w wysokości 1,100 dolarów.

Sporządzony przez wydział zdrowia raport donosi, że tego dnia przebywało w placówce 108 rezydentów. Na terenie nie było dyrektora medycznego. Pomiędzy godziną 8 rano a 11.00 przed południem nie było również licencjonowanych pielęgniarek, pacjentom nie podano porannych lekarstw, niektórzy nie wstali z łóżek z powodu braku personelu.

Tego dnia wielu pacjentów/rezydentów zostało zabranych do szpitali lub domów przez członków rodziny. 

Zakład opiekuńczy The Wellshire Warren Barr od 1 maja posiada nowego właściciela, który kooperuje z Wydziałem Zdrowia, pełniącym nadzór nad placówką.  

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!