Illinois: szkoły będą miały 24 godziny na poinformowanie rodziców o przypadkach przemocy szkolnej

0
171
Fot. thesouthlandjournal.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Szkoły Illinois, mocą nowej ustawy, będą miały m.in. 24 godziny na poinformowanie rodziców o incydentach znęcania się. Prawo House Bill 3425 zostało zatwierdzone przez Senat i Izbę Reprezentantów Illinois, teraz oczekuje na podpis gubernatora J.B. Pritzkera.

Ustawa wnosi kilka poprawek do Szkolnego Kodeksu Illinois. Polisy szkolne dotyczące znęcania będą rozszerzone tak, aby obejmować znęcanie się na podstawie wyglądu, statusu socjoekonomicznego, akademickiego, ciąży, statusu rodzicielskiego i bezdomności.

Zamiast istniejącego zapisu o “szybkim informowaniu rodziców lub opiekunów uczniów” po wystąpieniu incydentu przemocy szkolnej, administracje szkolne będą miały na to 24 godziny.    

Prawo będzie wymagało od szkół stosowania prewencji antyprzemocowej opartej na modelach wypracowanych przez Stanową Radę Edukacji Illinois oraz będzie nakładać na szkoły wymóg  zbierania i przekazywania zarzutów o znęcaniu się oraz informacji o stwierdzonych incydentach do agencji stanowej.

W ustawie znajduje się również zapis o prawie rodziców/opiekunów do otrzymania od szkoły informacji na temat liczby incydentów i zarzutów dotyczących znęcania się w szkole.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!