Illinois: 41-latek z Naperville oskarżony o przekazywanie tajnych informacji

0
241
sąd
Fot. uscourts.gov
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

41-letni Anthony Sabaini z Naperville na zachodnich przedmieściach, został uznany przez ławę przysięgłych sądu federalnego w Chicago, za winnego przekazywania tajnych informacji Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych (DHS) oraz składanie fałszywych zeznań podatkowych.

Anthony Sabaini pracował jako agent w kryminalnej jednostce dochodzeniowej DHS w biurze w Oakbrook Terrace, Illinois.  

Funkcjonariusz utrzymywał nielegalne relacje z poufnym informatorem. Udzielał mu wskazówek dotyczących dochodzeń DHS i chronił przed dochodzeniami federalnych organów ścigania prowadzonymi przez FBI i FDA. W zamian otrzymał od informatora około 50 tysięcy dolarów. Sabaini kradł też pieniądze przeznaczone na działalność śledczą DHS oraz od handlarzy narkotyków.

Jak ustalono, funkcjonariusz dokonał 162 depozytów bankowych o łącznej wartości ponad 250 tysięcy dolarów w kwotach mniejszych niż 10 tysięcy dolarów.

Anthony’emu Sabainiemu grozi łączna kara 20 lat pozbawienia wolności. Nie wyznaczono jeszcze daty ogłoszenia wyroku.

W 2021 roku ława przysięgłych sądu federalnego skazała partnera Sabainiego, Fernando Zambrano, za składanie fałszywych zeznań w sprawie kolegi. Mężczyzna został skazany na trzy miesiące więzienia federalnego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!