Illinois: stanowa agencja przypomina o karach za niezapłacone przejazdy autostradami

0
Fot. illinoistollway.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Illinois State Toll Highway Authority (ISTHA ) stanowa agencja administracyjna, której zadaniem jest budowa, eksploatacja i utrzymanie płatnych dróg, poinformowała, że od 1 kwietnia, kierowcy, którzy nie zapłacili za przejazd na tzw. „bramkach” i kary z tego wynikającej, mogą spodziewać się otrzymania powiadomienia o dodatkowej grzywnie w wysokości do 20 dolarów za każde popełnione przewinienie. Aby uniknąć tych opłat Illinois Tollway daje kierowcom 14 dni na zapłacenie należnych rachunków. Po 30 dniach będą wysyłane powiadomienia. Pierwsza kara za niezapłacenie przejazdu na płatnych autostradach będzie wynosiła 3 dolary za auta pasażerskie i od 5 do 15 dolarów za pojazdy komercyjne. Po 90 dniach kary wzrosną do 5 dolarów, a po 120 do 20 dolarów za każde przewinienie. 

Po terminie 180 dni sprawy będą kierowane do agencji windykacyjnych. Kierowcy mogą odwoływać się od decyzji Illinois Tollway o karach. Mogą także starać się o pomoc finansową, zakładając konto w stanowej agencji autostrad. Kierowcy, którzy nie zapłacili za przejazdy w okresie od 1 czerwca 2020 do 30 września 2022 roku, mogą starać się o umorzenie do 50 procent nałożonych kar. Ci, którzy popełnili przewinienie w okresie od marca do czerwca 2020 zobowiązani są do zapłacenia tylko należnych opłat za przejazdy bez dodatkowych kar.   

Illinois Tollway oblicza, że straty spowodowane unikaniem płacenia za przejazd na płatnych odcinkach dróg szybkiego ruchu, wynoszą ponad 110 milionów dolarów. Dzięki programowi, który rusza 1 kwietnia, władze agencji liczą na odzyskanie około 30 procent tej kwoty.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!