Illinois – piątkowe burze: w mieście Belvidere zawalił się dach sali koncertowej, zginęła 1 osoba, 28 zostało rannych

0
307
Fot. NBC News
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Jedna osoba zginęła a co najmniej dwadzieścia osiem zostało rannych w wyniku katastrofy budowlanej w mieście Belvidere, na północno-zachodnich przedmieściach Chicago. Z powodu burzy zawalił się dach sali koncertowej Apollo Theatre. Ranne osoby zostały umieszczone w miejscowych szpitalach.

Piątkowe burze spowodowały liczne zniszczenia Illinois. Wiatr, wiejący z prędkością dochodzącą do 90 mil na godzinę, spowodował uszkodzenia budynków, powalone zostały drzewa i zerwane linie energetyczne. Do północy w piątek, Federalna Administracja Lotnictwa zawiesiła wszystkie loty w rejonach środkowego zachodu. Doszło do licznych wypadków drogowych na autostradach. Część z dróg została na wiele godzin zablokowana, w tym I-57 w Rantoul w powiecie Champaign. Metra i Union Pacific wstrzymały na kilka godzin ruch swoich pociągów. Odnotowano lokalne podtopienia głównie na zachodnich i południowo-zachodnich przedmieściach Chicago, w tym w Wood Dale, Addison, Wheaton i Joliet.

Według danych Narodowa Agencja Oceanów i Atmosfery (NOAA), w ciągu ostatniej dekady, w powiatach Cook, Du Page, Kane, Lake, McHenry i Will w Illinois, miało miejsce około 61 tornad.

W rejonach środkowego zachodu i południa USA, minionej nocy odnotowano ponad 50 tornad, w tym 22 w Illinois. Zginęło 9 osób, a dziesiątki zostało rannych. Dziesiątki tysięcy straciło dach nad głową. Najwięcej ofiar i strat materialnych odnotowano w stanie Arkansas, gdzie zginęło 5 osób. Trzy osoby poniosły śmierć w stanie Indiana, a jedna w Alabama. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!